E-shop

bylinné dárky z naší zahrady

Bylinná vykuřovadla a vykuřovací svazky

Během tisíců let se vykuřovadla používala nejen při náboženských obřadech a v magii, ale i v běžném životě člověka k očistě obydlí, stájí, v nemocnicích, školách a při vypuknutí různých epidemií jako dezinfekční prostředek. Vlivem moderní hektické doby se na tuto techniku pomalu zapomnělo, ale stále více lidí se k ní opět začíná vracet.

Vůně pálených bylin působí na psychiku i zdraví člověka. Jedná se o prastarou techniku používání aromatických rostlin (předchůdce dnešní aromaterapie), která byla hojně praktikována v dobách, kdy ještě nebyly známé esenciální oleje nebo byly velmi drahé.

Byliny se mohou spalovat na uhlíku, vykuřovací pícce, plotýnce (jako purpura) nebo jen tak nasypané na sucho na aromalampě. Působením tepla se z bylin uvolňují éterické oleje, které provoní domácnost.

Bylinná dekorační mýdla

Upozornění pro zákazníky: všechny výrobky vyrábím doma, nesplňuji tedy podmínky pro výrobu kosmetiky stanovené hygienickými předpisy ČR. Výrobky mohou být označené pouze jako dekorační předměty a použití na pokožku záleží čistě na zvážení zákazníka. Děkuji za pochopení. 

Semena rostlin

Ostatní produkty ze zahrady

Dekorace

NA PŘÁNÍ MOHU VYTVOŘIT I DÁRKOVÁ BALENÍ, POUZE OSOBNÍ ODBĚR.

SEZÓNNÍ PRODEJ:

Odkopky trvalek - jaro/podzim od 20,- Kč/ks, druhy a termín dle domluvy, pouze osobní odběr.

Přebytky sazenic, řezaných bylin, zelniny, ořechů, jablek a vajec (v omezeném množství) - dle domluvy, pouze osobní odběr.

PLETENÉ NÁRAMKY Z BAVLNEK - různé druhy, barvy a vzory

                                                        - dětské 60,- Kč, velké 70,- Kč

                                                        - pouze osobní výběr a odběr nebo dle domluvy