Jihočeské přírodní zahrady - výlet

13.06.2020

Navštívili jsme čtyři krásné zahrady, které se pyšní certifikátem "Ukázková přírodní zahrada". Všichni majitelé pečují o svůj pozemek s láskou a s velkým citem k místu, ve kterém žijí. Načerpali jsme mnoho inspirace a od majitelů jsme obdrželi cenné rady, jak pečovat o svůj pozemek v souladu s přírodou. Zahrada prostě může být krásná i bez chemie!

CHLUMANY

- Ky.By - zahrada ve správě obce se specializuje na drobný prodej řezaných i sušených bylin, květin a sazenic

- U Vyšaty - zahrada u rodného domu dobrodruha a cestovatele Františka Čecha Vyšaty je ukázkou tradiční venkovské zahrady, která je rozdělena do několika prostorů, nabízí odpočinek a relaxaci a v hospodářské části také množství zeleniny a ovoce, které majitelka zpracovává na džemy a šťávy.

PRACHATICE

Volný program (oběd, prohlídka města nebo návštěva Park Hospice, který je jedním z parků nacházejících se ve středu města se zajímavou výsadbou stromů, keřů i trvalek, jezírkem a ptačími voliérami).

PLAVSKO

ATELIER Z&J GEBR - rozsahem malá, zato členitá zahrada je součástí bývalé zemědělské usedlosti. Její jádro tvoří uzavřený dvůr, součástí jsou vnější předzahrádky a zahrádky. Zahrada se vyznačuje vysokou biodiverzitou a vyrovnaným ekosystémem. Je zde množství originálních zahradních dekorací a možnost nákupu ručních výrobků.

PŘÍRODNÍ ZAHRADA RADONICE - zahrada u venkovské zemědělské usedlosti s prvky anglické zahrady. Staré ovocné stromy jsou kostrou zahrady, doplněné trvalkovými záhony, růžemi, jsou zde vodní plochy - koupací jezírko a rybníček s rybami, zeleninová zahrádka, oranžérie, ovocný sad s drůbeží. Vše doplňuje rozsáhlá prérijní výsadba a trvalková školka s možností nákupu sazenic.

© 2017 Zahrada u malíře, Myslovice 16, 339 01  Klatovy. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!