Pro návštěvníky

Prohlídky zahrady v roce 2024


Zahradu je možné navštívit v sezoně po předchozí domluvě na tel. 604 859 186 nebo e-mailu vevaro@seznam.cz.

Komentované prohlídky trvají zhruba hodinu a pokud mají návštěvníci zvídavé otázky, tak i déle... :)

VSTUPNÉ DO ZAHRADY:

V rámci Víkendu otevřených zahrad: 

80,- Kč / osoba

Individuální prohlídky vždy po předchozí domluvě (minimálně 4 osoby):

100,- Kč / osoba

děti do 15 let v doprovodu dospělé osoby zdarma

 V zahradě je malý krámek, kde nabízíme drobný prodej ručně vyráběných bylinných dárků a dekorací s logem zahrady, tiskovin se zahradní tématikou a přebytky semen a sazenic.

Pro větší skupiny je možné připravit lehké občerstvení nebo nápoje - nutno domluvit předem.

Nabízíme několik variant prohlídek:

PŘÍRODNÍ ZAHRADA - běžná prohlídka s vysvětlením kritérií přírodních zahrad, zásady pěstování rostlin bez chemie a jejich užitek nejen pro rodinu, ale i pro volně žijící živočichy.

TAJEMNÁ ZAHRADA aneb tajný život rostlin - prohlídka vznikla na základě úplňkových prohlídek, které jsme na zahradě pořádali a bylo nám líto "tajemné vyprávění" o rostlinách říkat jen jednou za rok :) (nutné objednat předem, pro skupiny od 5 osob).

MOKRÁ ZAHRADA - zahradu je možné navštívit i v dešti, můžete vidět náš dešťový záhon v akci. Povídání je více zaměřené na zadržování a hospodaření s dešťovou vodou v zahradě. Na prohlídku zapůjčíme deštníky (omezené množství), prosíme, volte vhodnou obuv.

ROZPÁLENÁ ZAHRADA - naše zahrada za tropických letních dnů není tak rozpálená, jako veřejný prostor měst a obcí. Nabízí úžasný stín vzrostlých stromů a snesitelné mikroklima vlivem bujné vegetace. Během prohlídky vám na přání nabídneme osvěžující vodu s mátou nebo meduňkou. :)


Školní výlety a exkurze

Komentované prohlídky zahrady jsou vhodné pro děti základních škol i studenty. Jsou přizpůsobené dané věkové skupině se zaměřením na ekosystém zahrady a život drobných živočichů. Během prohlídky poznáváme chuť a vůni různých rostlin a povídáme si o jejich běžném i netradičním využití, např. v magii. :)

Vhodné pro skupiny od 10 do 20 dětí (větší skupina dle domluvy).

Doba trvání cca 1 hodina.

CENA 60,- Kč za jednoho žáka, doprovod zdarma.


Environmentální program pro děti

Vhodné pro skupiny od 10 do 20 dětí (větší skupiny se dělí na dvě části). Program je připravený na míru dané skupině         (s přihlédnutím na věk a počet dětí) a je nutné ho objednat předem.

Doba trvání cca 1 hodina.

CENA 80,- Kč za jedno dítě + příplatek za materiál v případě tvoření (dle domluvy).

Program může být i delší, např. v kombinaci s tvořením, pečením buřtů, vařením bylinkového čaje apod. V tomto případě je cena dohodou.

Přednášky a workshopy

Pro spolky, školy, sdružení, domovy pro seniory a další zájemce lze uspořádat přednášku nebo workshop v naší zahradě nebo přímo u Vás:

Povídání o vykuřování aneb počátky aromaterapie 

Vykuřování a pálení aromatických částí rostlin je staré jako lidstvo samo. Dokládají to archeologické nálezy všech známých kultur. Během tisíců let se vykuřovadla používala nejen při náboženských obřadech a v magii, ale i v běžném životě k očistě obydlí, v nemocnicích, školách a při vypuknutí různých epidemií jako dezinfekční prostředek. Vlivem moderní hektické doby se na tuto techniku pomalu zapomnělo, ale stále více lidí se k ní opět začíná vracet.

Cílem povídání není představit cizokrajná vykuřovadla, drahá vonná dřeva a pryskyřice, se kterými se po staletí čile obchodovalo. Účelem povídání bude představit rostliny a různé koření, které běžně používáme v domácnosti a pěstujeme na svých zahradách. Šalvěj, tymián, rozmarýna, jalovec, meduňka, levandule a mnoho dalších, nám běžně dostupných rostlin a koření, poodhalí svá tajemství v podobě vonných dýmů. Jaké mají tyto byliny při spalování účinky na očistu prostor, na psychiku, zdraví a třeba i k navození příjemných partnerských chvil? To vše včetně techniky pálení se dozvíte při této přednášce.

Povídání o přírodních zahradách

Odkud k nám tento trend přišel, proč je dobré mít právě přírodní zahradu, proč a jak se vyhnout používání chemických prostředků, hospodaření s dešťovou vodou, péče o zdravou půdu, zúrodňování, pěstování rostlin s využitím permakultury, jak je důležité vytvořit podmínky pro život hmyzu a dalších drobných živočichů v zahradě a jak postupně dostat zpět do zahrady přírodu tak, aby nám v ní bylo dobře. To vše a další informace se dozvíte při této přednášce.

Jak na výrobu domácích bylinných mastí

Na workshopu se dozvíte základní informace o jednoduché výrobě domácích mastí. Jaké byliny, oleje a esence lze použít a jak mastě uchovávat. Součástí povídání je výroba měsíčkového balzámu na rty.

Ostatní

Bylinkový stánek s bylinkovým tvořením

Pořádáte v našem regionu nějakou zajímavou společenskou akci? Můžeme přijet s naším bylinkovým stánkem, jehož součástí je nejen prodej voňavých výrobků, ale zajistíme také bylinkové tvoření pro děti.


Nabízíme certifikace přírodních zahrad a poradenství.

Více informací na tel. 604 859 186, vevaro@seznam.cz, https://barevnakrajina.webnode.cz/https://prirodnizahrada.eu/zahradni-plaketa/

© 2017 Zahrada u malíře, Myslovice 16, 339 01  Klatovy. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky