Pro návštěvníky

Prohlídky zahrady

Zahradu je možné navštívit v sezoně                  po předchozí domluvě na tel. 604 859 186          nebo e-mailu vevaro@seznam.cz.

Komentované prohlídky trvají zhruba hodinu       a pokud mají návštěvníci zvídavé ozázky, tak i déle... :)

CENA PROHLÍDKY je 50,- Kč na osobu, děti do 15-ti let zdarma.

SKUPINY nad 15 osob 40,- Kč na osobu.

ŠKOLNÍ VÝLETY - komentované prohlídky jsou přizpůsobené dětem s environmentálním zaměřením na ekosystém zahrady a život drobných živočichů. Pro skupiny od 15 do 50 dětí, cena za dítě 40,- Kč, doprovod zdarma.


Environmentální výchova pro děti

Možno také předem objednat dvouhodinový program pro skupiny dětí s environmentálním zaměřením formou her a pokusů.

Minimální počet dětí na jeden program je 15, maximální počet je 50. Program se připravuje na míru dané skupině (s přihlédnutím na věk a počet dětí).

CENA 40,- Kč za jedno dítě.


Přednášky

pro spolky, sdružení, domovy pro seniory a další zájemce lze uspořádat přednášku v naší zahradě nebo přímo u Vás:

Povídání o vykuřování aneb počátky aromaterapie 

Vykuřování a pálení aromatických částí rostlin je staré jako lidstvo samo. Dokládají to archeologické nálezy všech známých kultur. Během tisíců let se vykuřovadla používala nejen při náboženských obřadech a v magii, ale i v běžném životě k očistě obydlí, v nemocnicích, školách a při vypuknutí různých epidemií jako dezinfekční prostředek. Vlivem moderní hektické doby se na tuto techniku pomalu zapomnělo, ale stále více lidí se k ní opět začíná vracet.

Cílem povídání není představit cizokrajná vykuřovadla, drahá vonná dřeva a pryskyřice, se kterými se po staletí čile obchodovalo. Účelem povídání bude představit rostliny a různé koření, které běžně používáme v domácnosti a pěstujeme na svých zahradách. Šalvěj, tymián, rozmarýna, jalovec, meduňka, levandule a mnoho dalších, nám běžně dostupných rostlin a koření, poodhalí svá tajemství v podobě vonných dýmů. Jaké mají tyto byliny při spalování účinky na očistu prostor, na psychiku, zdraví a třeba i k navození příjemných partnerských chvil? To vše včetně techniky pálení se dozvíte při této přednášce.

Povídání o přírodních zahradách

Odkud k nám tento trend přišel, proč je dobré mít právě přírodní zahradu, proč a jak se vyhnout používání chemických prostředků, hospodaření s dešťovou vodou, péče o zdravou půdu, zúrodňování, pěstování rostlin s využitím permakultury, jak je důležité vytvořit podmínky pro život hmyzu a dalších drobných živočichů v zahradě a jak postupně dostat zpět do zahrady přírodu tak, aby nám v ní bylo dobře. To vše a další informace se dozvíte při této přednášce.