Akce
v naší zahradě

Zážitkové zahrady Dolního Rakouska - zájezd

sobota 16.6.2018, cena 950,- Kč

Navštivte s námi zážitkové zahrady Kittenberger, kde je k vidění na 40 s láskou založených zahrad na různá témata. Na ploše o rozloze 30 000 m² se nachází mimo jiné i největší bylinková spirála na světě, zábavní centrum, bludiště, chov zvířat, restaurace a mnoho dalšího s možností nákupu rostlin a rozličných zahradních dekorací.

Zahrada Arche Noah již přes 20 let chrání a pečuje o tisíce ohrožených odrůd ovoce, zeleniny, obilovin a koření. Nachází se tu jedna z největších soukromých sbírek pěstovaných rostlin v Evropě. Je zde na 6000 druhů vzácných rostlin, mnoho z nich se už nevyskytuje nikde jinde.

Cena zájezdu je včetně vstupného do zahrad. Odjezd v 5.00 hod. ze zastávky v Myslovicích. Další zastávky na trase Bolešiny, Slavošovice, Obytce, Habartice a Plánice. Předpokládaný návrat v 21.00 hodin. Závazné přihlášky s platbou nahlásit do 10. května (zájezd se uskuteční pouze v případě naplnění autobusu) na kontakt Věra Dvořáková, Myslovice 16, 339 01 Klatovy, Tel. 604 859 186, vevaro@seznam.cz, www.zahradaumalire.cz


V roce 2018 otevřeme zahradu v sobotu 28. dubna. Pro letošní rok připravujeme několik akcí:

Víkend otevřených zahrad (9.-10.6.2018), Úplňková prohlídka, Povídání o pralesích, Malování v Zahradě u malíře, Lampionový průvod a možná vymyslíme ještě některé další.

Protože se akce konají pod širým nebem a jsme odkázáni na pěkné počasí, nezveřejňujeme proto datumy jednotlivých akcí dlouhodobě předem. Prosíme sledujte průběžně naše stránky nebo náš facebookový pofil. Děkujeme za pochopení.


Vykuřování a pálení aromatických částí rostlin je staré jako lidstvo samo. Dokládají to archeologické nálezy všech známých kultur. Během tisíců let se vykuřovadla používala nejen při náboženských obřadech a v magii, ale i v běžném životě k očistě obydlí, v nemocnicích, školách a při vypuknutí různých epidemií jako dezinfekční prostředek. Vlivem...

Zahrada u malíře, Myslovice Vás srdečně zve na tradiční Lampionový průvod, tentokrát trochu jinak...V Zemi živlů nastal chaos poté, co z ní zlý Skřet ukradl čtyři živlové symboly, které zajišťují soulad a rovnováhu. Skřet chce být mocným vládcem Země, ale to se nesmí stát! Pojďte s námi Zemi živlů zachránit! :)

Svět rostlin je tajemný, magický a fascinující. Věděli to všechny staré národy světa i naši předkové, kteří chovali rostliny ve velké úctě.
Poznejte rostliny v tradicích, zvycích, pověrách i nejnovějších vědeckých objevech.

Víkendem otevřených zahrad v červnu roku 2017 jsme poprvé zpřístupnili naší zahradu veřejnosti. Počasí nám přálo a přišlo se k nám podívat na 120 návštěvníků. Toto číslo jsme nečekali ani v těch nejoptimističtějších odhadech a zájem veřejnosti nás velice potěšil. Otevřených zahrad se budeme účastnit i nadále a šířit tímto myšlenku přírodních...