Akce
v naší zahradě

SVATOJÁNSKÉ MALOVÁNÍ V ZAHRADĚ U MALÍŘE

sobota 23.6.2018 od 15.00 hodin


Každý z Vás se může stát mistrem malířem, malí i velcí!

Přijďte si k nám vyzkoušet malování starověkou malířskou technikou - roztaveným voskem, při níž vznikne tzv. enkaustická malba.

Tvořivým odpolednem nás provede malířka a zkušená lektorka JIŘINA VEJVODOVÁ,

její tvorba bude na místě k prohlédnutí i k možnému zakoupení.

Materiál k malování bude k dispozici za cenu zhruba 60,- Kč v závislosti na Vaší tvořivé spotřebě.

AKCE SE KONÁ V ZADNÍ ČÁSTI ZAHRADY.

POZOR!!! V OBCI MYSLOVICE JE Z DŮVODU REKONSTRUKCE MOSTU UZAVŘENÝ PRŮJEZD OBCÍ. PŘI PŘÍJEZDU OD KLATOV LZE PARKOVAT V OBCI NA ROZCESTÍ U KŘÍŽKU, ODTUD JE TO DO NAŠÍ PŘEDZAHRÁDKY KOUSEK (DO ZADNÍ ČÁSTI ZAHRADY O TROŠKU DÁL). PŘI PŘÍJEZDU OD PLÁNICE JE NUTNÉ ZAPARKOVAT U HOSTINCE U KANTŮ A SEJÍT Z KOPCE DOLŮ PO HLAVNÍ SILNICI PŘES PROVIZORNÍ LÁVKU U ROZESTAVĚNÉHO MOSTU. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ. :) 


Zážitkové zahrady Dolního Rakouska - zájezd

sobota 16.6.2018, cena 950,- Kč

POZOR! POSLEDNÍ DVĚ VOLNÁ MÍSTA!

Navštivte s námi zážitkové zahrady Kittenberger, kde je k vidění na 40 s láskou založených zahrad na různá témata. Na ploše o rozloze 30 000 m² se nachází mimo jiné i největší bylinková spirála na světě, zábavní centrum, bludiště, chov zvířat, restaurace a mnoho dalšího s možností nákupu rostlin a rozličných zahradních dekorací.

Zahrada Arche Noah již přes 20 let chrání a pečuje o tisíce ohrožených odrůd ovoce, zeleniny, obilovin a koření. Nachází se tu jedna z největších soukromých sbírek pěstovaných rostlin v Evropě. Je zde na 6000 druhů vzácných rostlin, mnoho z nich se už nevyskytuje nikde jinde.

Cena zájezdu je včetně vstupného do zahrad. Odjezd v 5.00 hod. ze zastávky v Myslovicích. Další zastávky na trase Bolešiny, Slavošovice, Obytce, Habartice, Plánice a Horažďovice (u kina). Předpokládaný návrat v 21.00 hodin. Závazné přihlášky s platbou nahlásit co nejdříve na kontakt Věra Dvořáková, Myslovice 16, 339 01 Klatovy, Tel. 604 859 186, vevaro@seznam.cz, www.zahradaumalire.cz


V roce 2018 otevřeme zahradu začátkem května. Návštěva je možná po předchozí domluvě.

 Pro letošní rok připravujeme několik akcí:

Víkend otevřených zahrad (9.-10.6.2018), Úplňková prohlídka, Povídání o pralesích, Malování v Zahradě u malíře, Lampionový průvod a možná vymyslíme ještě některé další.

Protože se akce konají pod širým nebem a jsme odkázáni na pěkné počasí, nezveřejňujeme proto datumy jednotlivých akcí dlouhodobě předem. Prosíme sledujte průběžně naše stránky nebo náš facebookový pofil. Děkujeme za pochopení.


Moc děkujeme všem, kteří si o tomto víkendu našli cestu na naší zahradu!
Doufáme, že pro Vás byla návštěva zahrady přínosem stejně jako pro nás, kdy jsme se naopak my dozvěděli spousty zajímavých věcí z Vaší strany. Součástí programu byla i přednáška o pralesích Šumavy s kladným ohlasem posluchačů, v přednáškách v dalších ročnících tedy...

Vykuřování a pálení aromatických částí rostlin je staré jako lidstvo samo. Dokládají to archeologické nálezy všech známých kultur. Během tisíců let se vykuřovadla používala nejen při náboženských obřadech a v magii, ale i v běžném životě k očistě obydlí, v nemocnicích, školách a při vypuknutí různých epidemií jako dezinfekční prostředek. Vlivem...

Zahrada u malíře, Myslovice Vás srdečně zve na tradiční Lampionový průvod, tentokrát trochu jinak...V Zemi živlů nastal chaos poté, co z ní zlý Skřet ukradl čtyři živlové symboly, které zajišťují soulad a rovnováhu. Skřet chce být mocným vládcem Země, ale to se nesmí stát! Pojďte s námi Zemi živlů zachránit! :)

Svět rostlin je tajemný, magický a fascinující. Věděli to všechny staré národy světa i naši předkové, kteří chovali rostliny ve velké úctě.
Poznejte rostliny v tradicích, zvycích, pověrách i nejnovějších vědeckých objevech.

Víkendem otevřených zahrad v červnu roku 2017 jsme poprvé zpřístupnili naší zahradu veřejnosti. Počasí nám přálo a přišlo se k nám podívat na 120 návštěvníků. Toto číslo jsme nečekali ani v těch nejoptimističtějších odhadech a zájem veřejnosti nás velice potěšil. Otevřených zahrad se budeme účastnit i nadále a šířit tímto myšlenku přírodních...