Akce

v naší zahradě

Aktuální prohlídky zahrady, akce, fotografie, tvoření, výrobky a mnoho dalšího sledujte právě teď na https://www.facebook.com/Zahrada-u-mal%C3%AD%C5%99e-1775315605817040

V roce 2022 plánuji několik zahradních akcí. Podrobnosti o nich průběžně zveřejním před jejich termínem - sledujte tento web nebo facebookový profil zahrady.

Tak na viděnou u nás! :)


11.-12.6.2022 Víkend otevřených zahrad

sobota (11.06.2022): 11:00 - 17:00

neděle (12.06.2022): 11:00 - 17:00

Srdečně vás zveme na (pro nás) největší zahradní událost roku! :)

Naše zahrada se nachází v místech bývalého panského dvora a dělí se na dva pozemky, předzahrádku a užitkovou zahradu za domem. Protože pozemky nejsou spojené a musí se obcházet několik budov, komentované prohlídky začínají vždy v předzahrádce po oba dva dny (sobota a neděle) v 11:00, 13:00 a v 15:00 hodin. Zahrada je tvořena podle zásad přírodních zahrad ve venkovském stylu. K dekoracím i účelně jsou použité staré předměty a převážně místní přírodní materiál (dřevo, kámen a proutí) k tvorbě jednotlivých zahradních prvků.

DOPROVODNÝ PROGRAM:

Mezi komentovanými prohlídkami si můžete vyzkoušet kosení a přinést vlastní kosu nebo srp k naklepání a nabroušení.                                                                                                              V sobotu od 16:00 hodin bude v zadní části zahrady přednáška mluvčího Národního parku Šumava Jana Dvořáka s názvem "Máme se bát šumavských vlků?"                                           K zakoupení bude kniha Národní park Šumava 30 let.

Součástí celého víkendu je prodej vlastních bylinných výrobků, přebytků sazenic a domácího občerstvení. Pro děti je připravená trampolína, domeček, pískoviště, malířský ateliér a malování na obličej. Poskytujeme informace o certifikaci přírodních zahrad, poradenství a informační materiály.

Vstupné do zahrady je dobrovolné, ale přípravy akce jsou pro nás časově velmi náročné a budeme rádi, když finančním darem podpoříte naše úsilí. :)

Těšíme se na viděnou! 


18.6.2022 Zájezd do přírodních zahrad nejen na Vysočině

Navštivte s námi čtyři krásné zahrady, které se pyšní certifikátem "Ukázková přírodní zahrada" a "Přírodní zahrada". Všichni majitelé pečují o svůj pozemek s láskou a s velkým citem k místu, ve kterém žijí.
Načerpáte zde mnoho inspirace a dostanete od majitelů cenné rady, jak pečovat o svůj pozemek v souladu s přírodou.
Na vlastní oči uvidíte, že zahrada může být krásná i bez chemie.

PROGRAM

  • Na dlani, Dušejov - malá zahrada majitelky s velkým srdcem
  • Fexovi, Chrástov - velká zahrada u starého statku s množstvím biotopů a okrasnou i užitkovou částí
  • Město Telč - krásné historické centrum města je zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Volná prohlídka města, případně zámku (dle časových možností).
  • Zahrada Stará Říše - romantická zahrada s množstvím zeleně, stromů a různých zákoutí, kde rostou i historické a anglické růže
  • Krafferova zahrada, Jindřichův Hradec - zachráněná zahrada před přestavbou na parkoviště. Na místě s bohatou historií postupně vzniká projekt pro zahradní kulturu. Laické i odborné veřejnosti tu zprostředkují náhled do historie i současných zahradnických trendů.

CENA 1 190,- Kč

Cena zájezdu zahrnuje vstup do dvou zahrad, do dalších dvou je vstupné dobrovolné.
Odjezd v sobotu 18. 6. 2022 v 6:00 hodin z Klatov od hradeb. Další zastávky k nástupu Bolešiny, Myslovice, Plánice náměstí nebo kdekoliv na trase.

Předpokládaný návrat je kolem 21:00 hodiny.
Závazné přihlášky s platbou nahlásit do 30. 4. 2022.

Po termínu uzávěrky je možné ověřit si volná místa u kontaktní osoby: Věra Dvořáková, tel. 604 859 186, vevaro@seznam.cz, www.zahradaumalire.cz
Autobus je omezený kapacitou 29 osob, proto neváhejte s přihlášením.

Storno podmínky:
V případě neuhrazení poplatku do stanoveného termínu si pořadatel vyhrazuje právo nabídnout místo jiné osobě. Přihláška na akci je závazná a účastnický poplatek se nevrací. Pokud se přihlášená osoba nebude moci z jakéhokoliv důvodu zúčastnit, musí si najít za sebe náhradníka - peníze budou vráceny jen v případě plně obsazených míst dalšími zájemci.
V případě zrušení zájezdu bude poplatek vrácen v plné výši.ARCHIV AKCÍ:

Tradiční a zároveň jubilejní, už desátý lampionový průvod v Myslovicích! Tentokrát jsme putovali mezi tajemnými ostrovy a hledali poztrácená slova kouzelného zaklínadla. Začátek byl tradičně na návsi u kapličky v 18:00 hodin za odbíjení klekání. Nechyběly ani strašidelné kostýmy, kouzelné bytosti, buřty, oheň, dýňový čaj a sladká odměna. Bylo to...

Velice děkujeme všem, kteří jste o víkendu přišli k nám na zahradu. Bylo to velice milé setkání a mnozí přijeli z velké dálky. Napočítali jsme i s dětmi celkem 121 návštěvníků. 💚

Navštívili jsme čtyři krásné zahrady, které se pyšní certifikátem "Ukázková přírodní zahrada". Všichni majitelé pečují o svůj pozemek s láskou a s velkým citem k místu, ve kterém žijí. Načerpali jsme mnoho inspirace a od majitelů jsme obdrželi cenné rady, jak pečovat o svůj pozemek v souladu s přírodou. Zahrada prostě může být krásná i bez chemie!

Velice děkujeme všem, kteří jste o víkendu přišli k nám na zahradu. Bylo vás opravdu hodně a i přes nepřízeň počasí vás bylo nejvíc, co k nám kdy o Víkendu otevřených zahrad přišlo! Napočítali jsme i s dětmi celkem 163 návštěvníků. 💚
Zmrzlí a v lijáku jste poslouchali mé povídání a na všechny lebedová polévka na zahřátí...

Už devátý lampionový průvod v Myslovicích provázelo krásné počasí a také nebývalá účast návštěvníků. Bylo velice těžké ubrzdit chvátající děti vpředu a nebylo ani možné dohlédnout na konec průvodu. :)

© 2017 Zahrada u malíře, Myslovice 16, 339 01  Klatovy. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!