Akce

v naší zahradě

V roce 2021 plánujeme několik zahradních a prodejních akcí. Podrobnosti o nich zveřejňujeme průběžně během roku - sledujte náš web nebo facebookový profil.

Rádi vás uvidíme! :)

PLNĚ OBSAZENO

Jihočeské přírodní zahrady - výlet 19. června 2021

Navštivte s námi čtyři krásné zahrady, které se pyšní certifikátem "Ukázková přírodní zahrada". Všichni majitelé pečují o svůj pozemek s láskou a s velkým citem k místu, ve kterém žijí. Načerpáte zde mnoho inspirace a dostanete od majitelů cenné rady, jak pečovat o svůj pozemek v souladu s přírodou. Na vlastní oči uvidíte, že zahrada může být krásná i bez chemie.

Program:                                                                                                                                     Hrad Šelmberk - zahrada koncipovaná po vzoru středověkých klášterních zahrad              Lom svatá Anna - 1. česká soukromá přírodní zóna                                                                      Město Tábor - volná prohlídka města (možná změna programu dle aktuální situace)               U tří aronií - přírodní zahrada selského typu v obci Drahotěšice, prodej kozích sýrů, sušeného ovoce a další                                                                                                          Přírodní zahrada Anastazie - 1. rodový statek v Čechách o rozloze 9 500 m2, prodejní galerie nejen s obrazy

CENA 750,- Kč
Cena zájezdu je BEZ vstupného do zahrad. Předpokládané náklady na vstupné jsou 300,- Kč.
Odjezd v sobotu 19. 6. 2021 v 6.00 hod. z Klatov od hradeb. Další zastávky k nástupu Bolešiny, Myslovice, Plánice náměstí nebo kdekoliv na trase. Předpokládaný návrat je kolem 21. hodiny.
Závazné přihlášky s platbou nahlásit do 15. 5. 2021. Po termínu uzávěrky je možné ověřit si volná místa u kontaktní osoby: Věra Dvořáková, tel. 604 859 186, vevaro@seznam.cz     Zájezd je omezený kapacitou 30 osob, proto neváhejte s přihlášením.

Storno podmínky:
V případě neuhrazení poplatku do stanoveného termínu si pořadatel vyhrazuje právo nabídnout místo jiné osobě. Přihláška na akci je závazná a účastnický poplatek se nevrací. Pokud se přihlášená osoba nebude moci z jakéhokoliv důvodu zúčastnit, musí si najít za sebe náhradníka - peníze budou vráceny jen v případě plně obsazených míst dalšími zájemci.                                                                                                                                            V souvislosti s pandemií COVID-19 se budeme řídit aktuálním nařízením vlády. V případě nemožnosti konání a zrušení zájezdu bude poplatek vrácen v plné výši.

      


ARCHIV AKCÍ:

Velice děkujeme všem, kteří jste o víkendu přišli k nám na zahradu. Bylo to velice milé setkání a mnozí přijeli z velké dálky. Napočítali jsme i s dětmi celkem 121 návštěvníků. 💚

Navštívili jsme čtyři krásné zahrady, které se pyšní certifikátem "Ukázková přírodní zahrada". Všichni majitelé pečují o svůj pozemek s láskou a s velkým citem k místu, ve kterém žijí. Načerpali jsme mnoho inspirace a od majitelů jsme obdrželi cenné rady, jak pečovat o svůj pozemek v souladu s přírodou. Zahrada prostě může být krásná i bez chemie!

Velice děkujeme všem, kteří jste o víkendu přišli k nám na zahradu. Bylo vás opravdu hodně a i přes nepřízeň počasí vás bylo nejvíc, co k nám kdy o Víkendu otevřených zahrad přišlo! Napočítali jsme i s dětmi celkem 163 návštěvníků. 💚
Zmrzlí a v lijáku jste poslouchali mé povídání a na všechny lebedová polévka na zahřátí...

Už devátý lampionový průvod v Myslovicích provázelo krásné počasí a také nebývalá účast návštěvníků. Bylo velice těžké ubrzdit chvátající děti vpředu a nebylo ani možné dohlédnout na konec průvodu. :)

Tentokrát jsme na zahradě pletli náramky a šňůrky pomocí Kumihimo disku.
Kumihimo je téměř 2 000 let stará technika splétání šňůr, která pochází z Číny. Svůj původ má mezi samuraji, kteří si splétáním krátili dlouhé chvíle a tvořili z nejrůznějších látek doplňky k běžným oděvům i svému brnění. Dnes je kumihimo celosvětově rozšířená technika výroby...

V sobotu 15. června jsme navštívili přírodní zahrady nádherného kláštera Zwettl a města Tulln. Rozšířili jsme si povědomí o dalších přírodních zahradách a načerpali jsme mnoho krásné inspirace pro své zahrádky. :)

O Víkendu otevřených zahrad nám počasí přálo a naši zahradu navštívilo bezmála 70 lidí. Děkujeme, že jste přišli! :)