Akce
v naší zahradě

Pro rok 2018 připravujeme v zahradě několik akcí:

Víkend otevřených zahrad, Svatojánská prohlídka, Úplňková prohlídka, Povídání o pralesech, Malování v Zahradě u malíře, Lampionový průvod a možná vymyslíme ještě některé další.

Protože se akce konají pod širým nebem a jsme odkázáni na pěkné počasí, nezveřejňujeme proto datumy jednotlivých akcí dlouhodobě předem. Prosíme sledujte průběžně naše stránky nebo náš facebookový pofil. Děkujeme za pochopení.


Vykuřování a pálení aromatických částí rostlin je staré jako lidstvo samo. Dokládají to archeologické nálezy všech známých kultur. Během tisíců let se vykuřovadla používala nejen při náboženských obřadech a v magii, ale i v běžném životě k očistě obydlí, v nemocnicích, školách a při vypuknutí různých epidemií jako dezinfekční prostředek. Vlivem...

Zahrada u malíře, Myslovice Vás srdečně zve na tradiční Lampionový průvod, tentokrát trochu jinak...V Zemi živlů nastal chaos poté, co z ní zlý Skřet ukradl čtyři živlové symboly, které zajišťují soulad a rovnováhu. Skřet chce být mocným vládcem Země, ale to se nesmí stát! Pojďte s námi Zemi živlů zachránit! :)

Svět rostlin je tajemný, magický a fascinující. Věděli to všechny staré národy světa i naši předkové, kteří chovali rostliny ve velké úctě.
Poznejte rostliny v tradicích, zvycích, pověrách i nejnovějších vědeckých objevech.

Víkendem otevřených zahrad v červnu roku 2017 jsme poprvé zpřístupnili naší zahradu veřejnosti. Počasí nám přálo a přišlo se k nám podívat na 120 návštěvníků. Toto číslo jsme nečekali ani v těch nejoptimističtějších odhadech a zájem veřejnosti nás velice potěšil. Otevřených zahrad se budeme účastnit i nadále a šířit tímto myšlenku přírodních...