Akce
v naší zahradě

V roce 2019 připravujeme v zahradě několik akcí.

Protože se akce konají pod širým nebem a jsme odkázáni na pěkné počasí, nezveřejňujeme proto termíny dlouhodobě předem. Prosíme, sledujte průběžně naše stránky nebo náš facebookový pofil. Děkujeme za pochopení.

Prázdninové tvoření - splétání šňůr Kumihimo 

sobota 29. června od 14.00 hodin

Pojďte s námi zahájit začátek prázdnin kreativním tvořením v naší zahradě! Tentokrát budeme plést náramky a šňůrky pomocí Kumihimo disku.
Kumihimo je téměř 2 000 let stará technika splétání šňůr, která pochází z Číny. Svůj původ má mezi samuraji, kteří si splétáním krátili dlouhé chvíle a tvořili z nejrůznějších látek doplňky k běžným oděvům i svému brnění. Dnes je kumihimo celosvětově rozšířená technika výroby náramků, přívěsků a dalších ozdob nejen pro lidi, ale často i pro čtyřnohé mazlíčky.
Odpolednem nás provede a techniku naučí zkušená lektorka Eva Kulichová, která se různými technikami pletení náramků dlouhá léta věnuje. Její výrobky si budete moci na místě také zakoupit.
Vzhledem k tomu, že počet disků k zapůjčení je omezený, je nutné se na akci rezervovat předem. Cena za zapůjčení disku včetně materiálu je 150,- Kč. Pokud si přinesete vlastní disk a bavlnky nebo přijdete pouze na kukačku, je vstupné 50,- Kč. Děti do 15 let v doprovodu rodičů vstupné platit nebudou, pokud si nezapůjčí disk.
Akce se bude konat za každého počasí v zadní části zahrady.
Těšíme se na vás! :)

V sobotu 15. června jsme navštívili přírodní zahrady nádherného kláštera Zwettl a města Tulln. Rozšířili jsme si povědomí o dalších přírodních zahradách a načerpali jsme mnoho krásné inspirace pro své zahrádky. Věřím, že se Vám výlet líbil a měli jste pěkný zážitek stejně, jako já. :)

O Víkendu otevřených zahrad nám počasí přálo a naši zahradu navštívilo bezmála 70 lidí. Děkujeme, že jste přišli! :)

Lampionový průvod byl tentokrát s podtitulem Za pokladem do Země dýní. Děti musely na jednotlivých stanovištích hledat části mapy, kterou roztrhal a rozfoukal silný a rozzlobený Vítr. Chtěl se tak pomstít obyvatelům Země dýní za to, že ho chtěli vyhnat, protože jim pořád zhasínal svíčky v lucernách.
Dětem se nakonec podařilo celou mapu složit a...

V sobotu jste k nám mohli zavítat na úplňkovou prohlídku, při které jsme si povídali něco o "tajných" vlastnostech rostlin. Trocha tajemna, trocha magie, pověry, mýty, legendy, ale i nejnovnější vědecké objevy, které jsou také velmi překvapivé a mnohdy stejně neuvěřitelné. Je mnoho zajímavostí, co nám říše rostlin nabízí. Proto mně přijde škoda...

Letní malování enkaustických obrázků v naší zahradě jsme si v sobotu užili s příjemnými lidmi a příjemnou "paní učitelkou" Jiřinou Vejvodovou.
Malování zopakujeme zase někdy v příštím roce, možná zrovna při víkendu otevřených zahrad.
A komu se nechce čekat tak dlouho, může zahradu navštívit ještě tuhle sezonu. Při komentovaných prohlídkách...

V sobotu 23.6.2018 v zadní části zahrady bylo tvořivé odpoledne. Malovali jsme starodávnou technikou - roztaveným voskem, při níž vzniká tzv. enkaustická malba. Odpolednem nás provedla zkušená malířka a lektorka Jiřina Vejvodová, jejíž tvorbu jste si mohli na místě také prohlédnout. A protože nás malování moc bavilo, dohodli jsme se, že ho ještě...

Po několikaměsíčním krkolomném shánění účastníků zájezdu nakonec šťastně vyjel "zahradní speciál" směrem do Rakouska. Navštívili jsme zde Kittenbergerovy zážitkové zahrady a zahradu Arche Noah ve městě Schiltern. Že je na co se dívat potvrzují návštěvníci, kerých je ročně v obou zahradách několik desítek tisíc. Doufám, že se účastnicím (a dvěma...

Moc děkujeme všem, kteří si o tomto víkendu našli cestu na naší zahradu!
Doufáme, že pro Vás byla návštěva zahrady přínosem stejně jako pro nás, kdy jsme se naopak my dozvěděli spousty zajímavých věcí z Vaší strany. Součástí programu byla i přednáška o pralesích Šumavy s kladným ohlasem posluchačů, v přednáškách v dalších ročnících tedy...

Vykuřování a pálení aromatických částí rostlin je staré jako lidstvo samo. Dokládají to archeologické nálezy všech známých kultur. Během tisíců let se vykuřovadla používala nejen při náboženských obřadech a v magii, ale i v běžném životě k očistě obydlí, v nemocnicích, školách a při vypuknutí různých epidemií jako dezinfekční prostředek. Vlivem...

Zahrada u malíře, Myslovice Vás srdečně zve na tradiční Lampionový průvod, tentokrát trochu jinak...V Zemi živlů nastal chaos poté, co z ní zlý Skřet ukradl čtyři živlové symboly, které zajišťují soulad a rovnováhu. Skřet chce být mocným vládcem Země, ale to se nesmí stát! Pojďte s námi Zemi živlů zachránit! :)