Akce

v naší zahradě

Aktuální prohlídky zahrady, akce, fotografie, tvoření, výrobky a mnoho dalšího sledujte právě teď na https://www.facebook.com/Zahrada-u-mal%C3%AD%C5%99e-1775315605817040

V roce 2022 plánuji několik zahradních akcí. Podrobnosti o nich průběžně zveřejním před jejich termínem - sledujte tento web nebo facebookový profil zahrady.

Tak na viděnou u nás! :)


11.-12.6.2022 Víkend otevřených zahrad

sobota (11.06.2022): 11:00 - 17:00

neděle (12.06.2022): 11:00 - 17:00

Srdečně vás zveme na (pro nás) největší zahradní událost roku! :)

Naše zahrada se nachází v místech bývalého panského dvora a dělí se na dva pozemky, předzahrádku a užitkovou zahradu za domem. Protože pozemky nejsou spojené a musí se obcházet několik budov, komentované prohlídky začínají vždy v předzahrádce po oba dva dny (sobota a neděle) v 11:00, 13:00 a v 15:00 hodin. Zahrada je tvořena podle zásad přírodních zahrad ve venkovském stylu. K dekoracím i účelně jsou použité staré předměty a převážně místní přírodní materiál (dřevo, kámen a proutí) k tvorbě jednotlivých zahradních prvků.

DOPROVODNÝ PROGRAM:

Mezi komentovanými prohlídkami si můžete vyzkoušet kosení a přinést vlastní kosu nebo srp k naklepání a nabroušení.                                                                                                              V sobotu od 16:00 hodin bude v zadní části zahrady přednáška mluvčího Národního parku Šumava Jana Dvořáka s názvem "Máme se bát šumavských vlků?"                                           K zakoupení bude kniha Národní park Šumava 30 let.

Součástí celého víkendu je prodej vlastních bylinných výrobků, přebytků sazenic a domácího občerstvení. Pro děti je připravená trampolína, domeček, pískoviště, malířský ateliér a malování na obličej. Poskytujeme informace o certifikaci přírodních zahrad, poradenství a informační materiály.

Vstupné do zahrady je dobrovolné, ale přípravy akce jsou pro nás časově velmi náročné a budeme rádi, když finančním darem podpoříte naše úsilí. :)

Těšíme se na viděnou! 


18.6.2022 Zájezd do přírodních zahrad nejen na Vysočině

Navštivte s námi čtyři krásné zahrady, které se pyšní certifikátem "Ukázková přírodní zahrada" a "Přírodní zahrada". Všichni majitelé pečují o svůj pozemek s láskou a s velkým citem k místu, ve kterém žijí.
Načerpáte zde mnoho inspirace a dostanete od majitelů cenné rady, jak pečovat o svůj pozemek v souladu s přírodou.
Na vlastní oči uvidíte, že zahrada může být krásná i bez chemie.

PROGRAM

  • Na dlani, Dušejov - malá zahrada majitelky s velkým srdcem
  • Fexovi, Chrástov - velká zahrada u starého statku s množstvím biotopů a okrasnou i užitkovou částí
  • Město Telč - krásné historické centrum města je zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Volná prohlídka města, případně zámku (dle časových možností).
  • Zahrada Stará Říše - romantická zahrada s množstvím zeleně, stromů a různých zákoutí, kde rostou i historické a anglické růže
  • Krafferova zahrada, Jindřichův Hradec - zachráněná zahrada před přestavbou na parkoviště. Na místě s bohatou historií postupně vzniká projekt pro zahradní kulturu. Laické i odborné veřejnosti tu zprostředkují náhled do historie i současných zahradnických trendů.

CENA 1 190,- Kč

Cena zájezdu zahrnuje vstup do dvou zahrad, do dalších dvou je vstupné dobrovolné.
Odjezd v sobotu 18. 6. 2022 v 6:00 hodin z Klatov od hradeb. Další zastávky k nástupu Bolešiny, Myslovice, Plánice náměstí nebo kdekoliv na trase.

Předpokládaný návrat je kolem 21:00 hodiny.
Závazné přihlášky s platbou nahlásit do 30. 4. 2022.

Po termínu uzávěrky je možné ověřit si volná místa u kontaktní osoby: Věra Dvořáková, tel. 604 859 186, vevaro@seznam.cz, www.zahradaumalire.cz
Autobus je omezený kapacitou 29 osob, proto neváhejte s přihlášením.

Storno podmínky:
V případě neuhrazení poplatku do stanoveného termínu si pořadatel vyhrazuje právo nabídnout místo jiné osobě. Přihláška na akci je závazná a účastnický poplatek se nevrací. Pokud se přihlášená osoba nebude moci z jakéhokoliv důvodu zúčastnit, musí si najít za sebe náhradníka - peníze budou vráceny jen v případě plně obsazených míst dalšími zájemci.
V případě zrušení zájezdu bude poplatek vrácen v plné výši.ARCHIV AKCÍ:

Tentokrát jsme na zahradě pletli náramky a šňůrky pomocí Kumihimo disku.
Kumihimo je téměř 2 000 let stará technika splétání šňůr, která pochází z Číny. Svůj původ má mezi samuraji, kteří si splétáním krátili dlouhé chvíle a tvořili z nejrůznějších látek doplňky k běžným oděvům i svému brnění. Dnes je kumihimo celosvětově rozšířená technika výroby...

V sobotu 15. června jsme navštívili přírodní zahrady nádherného kláštera Zwettl a města Tulln. Rozšířili jsme si povědomí o dalších přírodních zahradách a načerpali jsme mnoho krásné inspirace pro své zahrádky. :)

O Víkendu otevřených zahrad nám počasí přálo a naši zahradu navštívilo bezmála 70 lidí. Děkujeme, že jste přišli! :)

Lampionový průvod byl tentokrát s podtitulem Za pokladem do Země dýní. Děti musely na jednotlivých stanovištích hledat části mapy, kterou roztrhal a rozfoukal silný a rozzlobený Vítr. Chtěl se tak pomstít obyvatelům Země dýní za to, že ho chtěli vyhnat, protože jim pořád zhasínal svíčky v lucernách.
Dětem se nakonec podařilo celou mapu složit a...

V sobotu jste k nám mohli zavítat na úplňkovou prohlídku, při které jsme si povídali něco o "tajných" vlastnostech rostlin. Trocha tajemna, trocha magie, pověry, mýty, legendy, ale i nejnovnější vědecké objevy, které jsou také velmi překvapivé a mnohdy stejně neuvěřitelné. Je mnoho zajímavostí, co nám říše rostlin nabízí. Proto mně přijde škoda...

Letní malování enkaustických obrázků v naší zahradě jsme si v sobotu užili s příjemnými lidmi a příjemnou "paní učitelkou" Jiřinou Vejvodovou.
Malování zopakujeme zase někdy v příštím roce, možná zrovna při víkendu otevřených zahrad.
A komu se nechce čekat tak dlouho, může zahradu navštívit ještě tuhle sezonu. Při komentovaných prohlídkách...

V sobotu 23.6.2018 v zadní části zahrady bylo tvořivé odpoledne. Malovali jsme starodávnou technikou - roztaveným voskem, při níž vzniká tzv. enkaustická malba. Odpolednem nás provedla zkušená malířka a lektorka Jiřina Vejvodová, jejíž tvorbu jste si mohli na místě také prohlédnout. A protože nás malování moc bavilo, dohodli jsme se, že ho ještě...

Navštívili jsme Kittenbergerovy zážitkové zahrady a zahradu Arche Noah ve městě Schiltern. Že je na co se dívat potvrzují návštěvníci, kterých je ročně v obou zahradách několik desítek tisíc. Pokud jste tam ještě nebyli, vřele doporučuji! Takové množství inspirace na jednom místě jen tak někde nenajdete. :)

Moc děkujeme všem, kteří si o tomto víkendu našli cestu na naší zahradu!
Doufáme, že pro Vás byla návštěva zahrady přínosem stejně jako pro nás, kdy jsme se naopak my dozvěděli spousty zajímavých věcí z Vaší strany. Součástí programu byla i přednáška o pralesích Šumavy s kladným ohlasem posluchačů, v přednáškách v dalších ročnících tedy...

Vykuřování a pálení aromatických částí rostlin je staré jako lidstvo samo. Dokládají to archeologické nálezy všech známých kultur. Během tisíců let se vykuřovadla používala nejen při náboženských obřadech a v magii, ale i v běžném životě k očistě obydlí, v nemocnicích, školách a při vypuknutí různých epidemií jako dezinfekční prostředek. Vlivem...

© 2017 Zahrada u malíře, Myslovice 16, 339 01  Klatovy. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!