Akce

v naší zahradě

Aktuální prohlídky zahrady, akce, fotografie, tvoření, výrobky a mnoho dalšího sledujte právě teď na https://www.facebook.com/Zahrada-u-mal%C3%AD%C5%99e-1775315605817040

V roce 2024 plánujeme několik zahradních akcí. Podrobnosti o nich průběžně zveřejním před jejich termínem - sledujte tento web nebo facebookový profil zahrady.

Aktuálně připravujeme:

8.-9.6.2024 Víkend otevřených zahrad

Tvorba přírodní zahrady nemusí být jenom dřina, i když se u toho hodně zapotíte. Je to také především radost, legrace, a když na ní pracují manželé, také množství hádek a usmíření. Přírodní zahrada se tak stává sama o sobě zajímavým příběhem, který Vám na první ukázkové přírodní zahradě v Plzeňském kraji chceme převyprávět. 

Letos je tomu dvacet let, co jsme koupili jednu chátrající ruinu a začali ji opravovat. Bydleli tu myši, plíseň a příšerný smrad!
Podělíme se s vámi o veselé vzpomínky, které tenkrát vůbec veselé nebyly. :)

Komentované prohlídky zahrady, která se rozprostírá v místech bývalého panského dvora, začínají vždy v předzahrádce po oba dva dny (sobota a neděle) v 10:00, 13:00 a v 16:00 hodin. Následně, při krátkém přesunu do zadní části zahrady, se dozvíte zajímavosti o obci Myslovice a jejím okolí. Užitková zahrada za domem, kam po pár minutách dojdete, je pak zajímavých příběhů plná. Můžete zde posedět a rozjímat ve stínu starých jabloní.

DOPROVODNÝ PROGRAM:

Celý víkend bude otevřený stylový zahradní krámek s nabídkou vlastních bylinných produktů, přebytků sazenic a domácího občerstvení.
Novinkou je relaxační koutek a bylinná "čajovna" - můžete ochutnat naše vlastní bylinné směsi.
Pro děti je připravená trampolína, dětský koutek a malování na obličej.
Poskytujeme informace o certifikaci přírodních zahrad, poradenství a informační materiály.

Vstupné 80,- Kč, děti zdarma.

15.6.2024 Zahradní výlet po přírodních zahradách

12.10.2024 Zavírání přírodních zahrad Plzeňského kraje

Tak na viděnou u nás! :)

ARCHIV AKCÍ:

Navštívili jsme čtyři krásné zahrady, které se pyšní certifikátem "Ukázková přírodní zahrada". Všichni majitelé pečují o svůj pozemek s láskou a s velkým citem k místu, ve kterém žijí. Načerpali jsme mnoho inspirace a od majitelů jsme obdrželi cenné rady, jak pečovat o svůj pozemek v souladu s přírodou. Zahrada prostě může být krásná i bez chemie!

Velice děkujeme všem, kteří jste o víkendu přišli k nám na zahradu. Bylo vás opravdu hodně a i přes nepřízeň počasí vás bylo nejvíc, co k nám kdy o Víkendu otevřených zahrad přišlo! Napočítali jsme i s dětmi celkem 163 návštěvníků. 💚
Zmrzlí a v lijáku jste poslouchali mé povídání a na všechny lebedová polévka na zahřátí...

Už devátý lampionový průvod v Myslovicích provázelo krásné počasí a také nebývalá účast návštěvníků. Bylo velice těžké ubrzdit chvátající děti vpředu a nebylo ani možné dohlédnout na konec průvodu. :)

Tentokrát jsme na zahradě pletli náramky a šňůrky pomocí Kumihimo disku.
Kumihimo je téměř 2 000 let stará technika splétání šňůr, která pochází z Číny. Svůj původ má mezi samuraji, kteří si splétáním krátili dlouhé chvíle a tvořili z nejrůznějších látek doplňky k běžným oděvům i svému brnění. Dnes je kumihimo celosvětově rozšířená technika výroby...

V sobotu 15. června jsme navštívili přírodní zahrady nádherného kláštera Zwettl a města Tulln. Rozšířili jsme si povědomí o dalších přírodních zahradách a načerpali jsme mnoho krásné inspirace pro své zahrádky. :)

O Víkendu otevřených zahrad nám počasí přálo a naši zahradu navštívilo bezmála 70 lidí. Děkujeme, že jste přišli! :)

Lampionový průvod byl tentokrát s podtitulem Za pokladem do Země dýní. Děti musely na jednotlivých stanovištích hledat části mapy, kterou roztrhal a rozfoukal silný a rozzlobený Vítr. Chtěl se tak pomstít obyvatelům Země dýní za to, že ho chtěli vyhnat, protože jim pořád zhasínal svíčky v lucernách.
Dětem se nakonec podařilo celou mapu složit a...

© 2017 Zahrada u malíře, Myslovice 16, 339 01  Klatovy. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky